Prekė sėkmingai įdėta į krepšelį

Prekių krepšelis

Krepšelyje yra 0 prekės

peržiūrėtiapmokėti

Telefonas Kaune:

+37069915037

Telefonas Vilniuje:

+37060190347

Naudinga


sodyba.org - dideli atradimai Jūsų sodybai
APIE KANALINĮ POLIKARBONATĄ

Ištrauka iš N.I.Kurdiumovo ir K.G. Malyševskio knygos „Protingas šiltnamis“

Pastaraisiais metais atsirado dėmesio verta alternatyva plėvelei ir stiklui – kanalinis polikarbonatas. Tai labai tvirta ir lengva akyta medžiaga, be viso kito labai gerai sauganti šilumą. Polikarbonatas sudarytas iš dviejų ar daugiau plastiko sluoksnių su oro tarpais tarp jų. Pagal šilumos perdavimo koeficientą jis artimas stiklo paketui ir šviesą praleidžia ne blogiau už stiklą! Kanalinis polikarbonatas nelūžta, nedūžta, praktiškai nedega, puikiai atlaiko šaltį ir karštį, ilgaamžis. Taip pat jis pakankamai lankstus, ir norint galima vienu lapu uždengti ir sienas, ir stogą, ypač arkinėse konstrukcijose. Ir jokių plyšių!

Vieninteliu polikarbonato trūkumu galėtų būti didelė kaina – jeigu ne jo ilgaamžiškumas: daugiau kaip 20 metų. Pjaustyti ir tvirtinti patogu. Būdamas lengvas, bet kietas, jis pats gali būti karkasu – nereikia sunkių konstrukcijų. Vieną kartą surinktas, šiltnamis tarnauja visą gyvenimą. Visa tai įvertinę, gauname pačią pigiausią medžiagą!

Statant tradicinius, „metalinius–stiklinius“ šiltnamius, stiklas įstatomas į specialius rėmus iš geležinio kampuočio. Kadangi ir stiklai, ir rėmai pakankamai sunkūs, visa konstrukcija labai pasunkėja ir pabrangsta. Taip statė pramoninius šiltnamius praeitame (dvidešimtajame) amžiuje.

Jeigu įvertinsim, kad standartinis polikarbonato lapas yra 12 m ilgio ir 2,1 m pločio, taip pat lengvai lenkiamas ir lengvai sujungiamas, sudarydamas ištisinę uždangą be rėmų, tampa aišku, kiek galima sutaupyti rėmų ir metalo konstrukcijų sąskaita. Todėl dideliam šiltnamiui polikarbonatas besąlygiškai naudingesnis už stiklą. Jeigu dar įvertinsim šilumos ekonomiją, taps aišku: statant apšildomą, visus metus veikiantį šiltnamį, alternatyvos polikarbonatui kol kas nėra.

Stogui prireiks 6–8 mm storio lapų, šoninėms sienoms ir vidinėms pertvaroms visiškai pakaks 4 mm („ketveriukė“ dvigubai pigesnė už „aštuoniukę“).

Taigi, jeigu jūs galite skirti pakankamai lėšų ir rengiatės statyti naują šiltnamį, rinkitės polikarbonatą, nepasigailėsit!')